Choď na obsah Choď na menu
 


Liečba osteoporózy

30. 7. 2012

Ako zvládnuť osteoporózu

 

Tak ako všetko, aj osteoporóza má svoju príčinu, alebo príčiny. A tak ako všetko, aj osteoporóza podlieha istým pravidlám. Sú veci ktoré nám škodia a osteoporózu spôsobujú, a sú aj veci, ktoré nám prospievajú a osteoporózu liečia. Je to prirodzené. Naše telo disponuje až neuveriteľnými samouzdravovacími schopnosťami a všetko čo potrebuje k tomu aby sa vyliečilo, alebo aspoň dostalo čo najbližšie k svojmu optimálnemu fungovaniu, je v tomto programe zohľadnené. Funkčnosť tohto programu bola dostatočne preverená. Telo sa vždy snaží fungovať optimálne a keď mu dáte možnosť tak fungovať, vždy túto možnosť využije.

Program bol zostavený s maximálnym ohľadom na finančné možnosti bežného slováka. Dávky jednotlivých produktov a doplnkov výživy som sa snažil držať na nevyhnutnom minime tak, aby ešte mali terapeutický efekt, a zároveň aby celková suma ktorú treba mesačne vynaložiť nebola príliš vysoká. Ak vám to vaša finančná situácia dovoľuje, môžeme celý program upraviť a u niektorých produktov zvýšiť dávkovanie. V prípade akýchkoľvek otázok ma môžete kontaktovať.

 

Pozrime sa najskôr čo sprevádza osteoporózu (rozumej čo musíme zmeniť, aby došlo k vyliečeniu):

1. Väčšina ľudí trpiacich na osteoporózu vykazuje známky zatoxikovaného tela.

2. Všetci sú silne prekyslení...

3. ...v dôsledku čoho sa v ich črevách nachádza minimálne množstvo probiotických a veľké množstvo patogénnych baktérií a kvasiniek.

4. Všetci chorí na osteoporózu majú nedostatok vitamínov, minerálnych látok, enzýmov, antioxidantov a ďalších zdraviu prospešných fytochemikálií.

5. Väčšina má v tele skryté, (vraj) nevyliečiteľné zápaly.

 

Všetky body vieme vyriešiť totálnou zmenou stravovania a životného štýlu. (podrobný program nižšie) Musíte si uvedomiť, že To ako ste žili doteraz vyústilo do stavu v ktorom sa teraz nachádzate, a keď sa chcete vyliečiť, musíte skrátka urobiť ZMENU !

 

Konkrétne príčiny osteoporózy:

 

1. CUKOR. (príčina č.1. Žiadna iná bežná potravina nespôsobuje také škody ako cukor)

2. Toxické látky, fajčenie, alkohol.

3. Nesprávne pracujúca štítna žľaza.

4. Choroby pečene, čriev a obličiek, chronické zápalové ochorenia.

5. Lieky na tlmenie zápalov v tele (glukokortikoidy), lieky proti epilepsii (antiepileptiká), lieky znižujúce kyseliny v žalúdku (antacidy).

 

 

Inštrukcie ohľadom stravovania:

 

Počas liečby úplne vylúčiť:
Alkohol, cigarety, káva, cukor (bezpodmienečne!!) a všetky produkty v ktorých sa cukor nachádza, mlieko, mliečne výrobky a všetky produkty v ktorých sa nachádza mlieko, mäso, všetky mäsové výrobky, vajíčka, živočíšne tuky (masť, maslo..), sóju a sójové produkty, bielu múku a potraviny z bielej múky, margaríny a všetko čo margarín obsahuje, umelé sladidlá, syntetické multivitamíny, sýtené a sladené minerálne vody, potraviny obsahujúce niektoré nebezpečné E-čka (www.emulgatory.cz/seznam-ecek), soľ (nevylúčiť úplne, stačí znížiť príjem), grilovanie, vyprážanie, voda z vodovodu. Na prípravu jedál a ich ohrievanie nepoužívať mikrovlnku !

 

Zaradiť do jedálneho lístka:
Riasy Chlorella, Spirulina, (Green Gold Pur), Kelp, Cal-Mag (vápnik + horčík), probiotiká (najlepšie viacdruhové a v sile aspoň 7 - 8 miliárd baktérií v jednej tbl.), silný prírodný multivitamín (mal by obsahovať vitamíny C, D3, K, B6, B12 a ďalšie prvky, napr. fosfor, horčík, meď, mangán, stroncium, bór, zinok, fluór, a B-komplex o sile 75 - 100 mg), zelený čaj sypaný, Praslička Roľná, Kotvičník Zemný (Tribulus Terrestris), vitamín C, surová zelenina, kyslá kapusta, živé klíčky, sušené pšeničné klíčky (psenicne-klicky.jpg), mak, sézam, ľanové semená, zázvor, škorica, cesnak, otruby (ovsené, pšeničné, ryžové), celozrnné potraviny - pohánku, pšenicu, jačmeň, ovos,...ďalej strukoviny (všetky okrem sóje), orechy, extra panenský olivový olej, ľanový olej, tekvicový olej, tučné morské ryby, UME ocot, ovocie, Stévia, koreniny (bazalka, oregáno, aníz, klinček,...), filtrovaná voda.

 

Konkrétne vhodné potraviny:

 

Obilniny: pšeno, pohánka, ovos, ovsené vločky, ovsené otruby, ryža celozrnná, ryžové otruby, pšenica, pšeničné otruby, jačmeň, jačmenné krúpy, raž, celozrnný chlieb, celozrnné múky, naklíčené obilniny, atď...

 

Zelenina: všetka - uhorka, hlávkový šalát, kel, kapusta (všetka listová zelenina okrem špenátu, ktorý blokuje vstrebávanie vápnika), kyslá kapusta surová, červená repa, mrkva, petržlen, zeler (v podstate všetka koreňová zelenina, aj ich vňať), kaleráb, karfiol, reďkovka, cibuľa, pór, cesnak, pažitka, paprika, chilli, chren, zázvor,...skrátka akákoľvek zelenina je lepšia ako žiadna zelenina.

 

Strukoviny: fazuľa (rôzne druhy), cícer, hrach, šošovica (rôzne druhy).

 

Ovocie: pomaranč, mandarinka, citrón, grapefruit, pomelo, hrozno, jablko, hruška, slivky (rôzne druhy), marhuľa, broskyňa, čerešne, višne, jahody, ríbezle, maliny, ostružiny, egreše, čučoriedky... (ak máte na výber z viacerých druhov, uprednostňujte citrusy a drobné, kríkové, bobuľovité ovocie). S ovocím trochu opatrnejšie, aj ovocný cukor je cukor :-)

 

Orechy a semená: V prvom rade marhuľové jadrá, vlašské orechy, lieskové oriešky, mletý kokos, para orechy, jedlé gaštany, slnečnica, sézam, ľan, mak, dyňové semená, olivy, atď... (mandle len zriedka, blokujú vstrebávanie vápnika)

 

Bylinky a iné: bazalka, oregáno, tymián, kôpor, majoránka, kari korenie, kmín, paprika sladká, aj pálivá, kurkuma, čierne korenie, škorica, šalvia, rozmarín, bobkový list, huby, bylinkové čaje (Praslička Roľná, Žihľava Dvojdomá, Mäta Pieporná), kvalitné, za studena lysované oleje (extra panenský olivový, ľanový, tekvicový, rybí), slady (pšeničný, ryžový, jačmenný, kukuričný), baza čierna, tučné morské ryby, UME ocot, bryndza, atď...

 

Voda: Odporúčam zaobstarať si kvalitný filter na báze reverznej osmózy. Viac sa dočítate na úvodnej stránke. Ak sa o problematike čistej vody a možností ako si kvalitný filter zaobstarať čo najlacnejšie chcete porozprávať s niekym kto tomu rozumie, odporúčam pani Slávku, tel.č.: 0908 455823, e-mail: santhen@zoznam.sk

 

 

Potrebné produkty a látky, a ich denné dávky použité v programe:

 

Produkt, látka Denná dávka

______________________________________________________________

Spirulina cca 21g

Chlorella cca 9g

Multivitamín (1 tbl. so 100 mg B-komplexom) 1,5 - 2 tbl.

Vitamín B3 krátkodobo až do 3000 mg

Vitamín C 5000 mg

Vitamín D3 cca 6000 IU

Vitamín E cca 800 IU

Probiotiká (veľmi silné, viacdruhové) cca 60 miliárd

Kelp cca 5g

Zelený čaj cca 15g

Kotvičník Zemný cca 2 - 3g

Cal-Mag cca 1000 mg Ca

Praslička Roľná cca 10g

Škorica (celá) cca 5 - 10g

Omega 3 (ľanový a rybí olej) cca 5g

Stévia podľa potreby

 

 

PRESNÝ DENNÝ ROZPIS

 

- Ráno na lačno 7g spiruliny, 3g chlorelly (dokopy cca polievková lyžica), 1000 mg vitamínu C. Zapiť s 3 - 4 dcl. silného čaju s obsahom vylúhovaného Kotvičníka a zeleného čaju s trochou škorice (prvý týždeň čajovú lyžičku, potom pol čl.), lyžičku čerstvo nastrúhaného koreňa zázvoru (nastrúhať a hneď zjesť).

- Cca o 30 minút
raňajky + veľká porcia šalátu z rôznych druhov surovej zeleniny, 4 - 5 strúčikov cesnaku (cesnak nemusí byť priamo v šaláte. Ak chcete zminimalizovať vplyv cesnaku na váš dych, nakrájajte ho nadrobno, vložte do úst a rýchlo zapite vodou. Ak chodíte do práce, cesnak samozrejme vynecháme, nebudeme trápiť kolegov :-)), bazalkou a oregánom, pokvapkať olivovým olejom. Ďalej 3 polievkové lyžice otrúb (môžu byť surové, alebo pridané do jedla tesne pred dokončením), 1 lyžica pomletých sézamových semien, alebo lyžica Tahini (tahini môže byť použité do nátierky, alebo namiesto masla), lyžica sušených klíčkov, trochu čerstvých klíčkov, 1 tbl. multivitamínu, 2 kapsule probiotika (20 miliárd baktérií).

- Do obeda 1 x 1000 mg vitamínu C,
1 čajová lyžička Kelp, Cal-Mag, čaj z Prasličky Roľnej, voda.

- Cca 30 minút pred obedom
7g spiruliny, 3g chlorelly, silný zelený čaj s trochou škorice (prvý týždeň čajovú lyžičku), voda teploty tela podľa potreby.

- O
bed + veľa surovej zeleniny, bazalka, oregáno, 4 - 5 strúčikov cesnaku (ak obedujete v práci, vynecháme), 1 lyžica olivového oleja, 1 lyžica pomletého maku (môžete zameniť so sézamovými semiačkami, ak sa vám lepšie hodia k jedlu), 3 polievkové lyžice otrúb (môžu byť surové, alebo pridané do jedla tesne pred dokončením), lyžica sušených klíčkov, trochu čerstvých klíčkov, 1000 mg vitamínu C, 2 kapsule probiotika (20 miliárd baktérií).

- Do večere
silný zelený čaj so škoricou (prvý týždeň čajovú lyžičku, potom pol čl.), lyžičku čerstvo nastrúhaného koreňa zázvoru (nastrúhať a hneď zjesť), 1 čajová lyžička Kelp (túto druhú čajovú lyžičku Kelpu užívať cca 10 dní, potom už len jednu čajovú lyžičku denne), voda.

 

- Tu je vhodné zaradiť nejakú telesnú aktivitu, samozrejme ak je to možné. Hneď po telesnej aktivite užiť niacín (vitamín B3). Dávky niacínu zvyšovať postupne! (návod nájdete pod programom)

- Cca 30 minút pred večerou
7g spiruliny, 3g chlorelly, 1000 mg vitamínu C, čaj z Kotvičníka, voda.

- Večera + veľa surovej zeleniny, bazalka, oregáno, 4 - 5 strúčikov cesnaku, cibuľa, 1 lyžica pomletého maku
(môžete aj viac maku, trebárs s celozrnnými cestovinami s trochou medu), 1 lyžica olivového oleja, 3 polievkové lyžice otrúb, lyžica sušených klíčkov, hrsť čerstvých klíčkov, 1 tbl. multivitamínu, 2 kapsule probiotika (20 miliárd baktérií).

- Po večeri 1 x 1000 mg vitamínu C
, čaj z Prasličky Roľnej.

 

- Ak by vám večeru strávilo príliš skoro a ste hladný/á, zjedzte trochu ovocia (uprednostňujte drobné, kríkové, bobuľovité, napr. čučoriedky, maliny, černice, červené a čierne ríbezle, alebo goji, atď...obsahujú veľké množstvo antioxidantov).

 

- Cca hodinu pred spaním vypiť Cal-Mag s citrónom, alebo s trochou jablkového octu.

______________________________________________________________

 

- Počas programu dodržujte viac ako dostatočný pitný režim ! Akonáhle zistíte, že máte tvrdú stolicu, alebo ste neboli jeden deň "na veľkú", alebo že ste, ľudovo povedané, "zapečený", zvýšte príjem vody. Je to dôležité !

- Ak vám to zdravotný stav dovoľuje, raz denne absolvujte krátku studenú sprchu.

- Každý slnečný deň vystavte svoje telo na cca 30 minút slnečným lúčom. Telo si tým vytvorí potrebný vitamín D3. (Nepoužívať solárium !)

- Ak máte problém s trávením cibule, alebo cesnaku, môžete ich konzumovať aspoň varené v polievkach. Vyradiť ich len ak je to skutočne nevyhnutné a v tom prípade odporúčam dokúpiť cesnak v tobolkách. Samozrejme ak chodíte do práce, nemusíte konzumovať cesnak aj v práci. Ak máte alergiu na akúkoľvek mnou odporúčanú potravinu, jednoducho ju z programu vyraďte. (nemýľte si príznaky detoxikácie s alergiou)

- Ak sa počas dodržovania programu vyskytne hnačka, až do zmiznutia znížte príjem vitamínu C na 4000 mg. Potom postupne zvyšovať. Ak by ste cítili, že dávkovanie ktoréhokoľvek produktu uvedeného v programe je pre vás priveľké, pokojne znížte dávkovanie.

- Veľmi vhodný je nejaký druh aeróbnej športovej aktivity (rýchla chôdza, plávanie, bicyklovanie, beh), stačí pár minút denne, podľa toho ako vám zdravotný stav dovoľuje. Zrýchlením zabudovávania vápnika do kostí telo odpovedá na zvýšenú záťaž. Bez zaťažovania kostí to ide pomalšie, ale žiaden strach, ak sa z akéhokoľvek dôvodu nemôžete hýbať, telo tak či tak prejde do režimu budovania kostí, pretože "vykradnuté" kosti niesú pre telo optimálny stav. Ak môžte, hýbte sa. Pohyb na čerstvom vzduchu dodáva obrovské množstvo energie a radosť zo života.

- Návod na užívanie niacínu: Ak máte kapsulu s obsahom 1000 mg, odsypte si z nej prvý krát len cca 100 mg a len toto množstvo užite. Aj toto množstvo užité tesne pred športovou aktivitou bude na prvý krát pravdepodobne stačiť na to, aby sa začali uvoľňovať prvé toxíny. Niacín dajte do veľmi teplej, ale nie vriacej vody a miešajte kým sa nerozpustí. Čím teplejšia bude voda, tým skôr sa rozpustí. Hneď ako užijete niacín, začnite s telesným cvičením (ideálny je pomalý beh). Cieľom je poriadne rozohriať telo a rozprúdiť krv. Vhodné je trénovať oblečený, aby vám bolo teplo a aby ste sa začali potiť. Potením bude odchádzať značné množstvo toxínov, ktoré tým pádom nebude musieť riešiť pečeň. Po užití niacínu dôjde k svrbeniu a k sčervenaniu pokožky, tzv. flush. Je to normálna reakcia spôsobená niacínom, ktorý je vo vyšších dávkach schopný aktivovať rádioaktívne látky a toxíny uložené v tuku (čiže aj pod kožou). Tieto toxíny sú potom odvádzané von z tela. Svrbenie a zčervenanie prejde samo asi po 20 - 30 minútach, stačí vypiť cca 3 dcl. vody. Vodou nešetrite, aby ste sa nedostali do dehydratácie, keďže sa budete dosť potiť. Dávky pozvoľna (vždy o cca 100 - 300 mg) zvyšujte vždy tak, aby ste dosiahli flush. Zvyšujte až do 2 x 1000 - 1500 mg denne. Po niekoľkých dňoch už ani tieto dávky nespôsobia flush a to bude signál na zníženie dávok na cca 250 - 500 mg denne. Tohto druhu toxínov ste sa práve úspešne zbavili...

Upozornenie: V prípade, že Vaše pečeňové testy vykazujú väčší problém, zvyšujte dávky niacínu obzvlášť opatrne. Pravdepodobne nebude možné vyjsť až na 1000 - 1500 mg v jednej dávke. Sledujte svoje reakcie veľmi pozorne a ak je to možné, poproste svojho doktora o pomoc vo forme pravideľných rozborov krvi. Nebolo by dobré príliš zaťažiť pečeň, budete ju ešte potrebovať.

V prípade akýchkoľvek otázok ma pokojne kontaktujte. Je veľmi dôležité aby ste všetkému rozumeli, pretože potom bude oveľa nižšia pravdepodobnosť, že budete robiť niečo nesprávne. Pamätajte:

Neexistuje hlúpa otázka, len hlúpa odpoveď.

 

Prečo vyradiť z jedálneho lístka:


Mlieko – blokuje vstrebávanie dôležitých vitálnych látok, podporuje vznik plesní, je jednou z príčin najzávažnejších chorôb. Najhlienotvornejšia potravina na svete.

Cukor – Okrem energie nedodáva do tela vôbec nič, práve naopak vyplavovaním dôležitých zásadotvorných minerálov telo ochudobňuje a oslabuje. Vysiluje pankreas. Najprekysľujúcejšia potravina na svete. Jedna z hlavných príčin osteoporózy.

Mäso – Podporuje hnilobné procesy v črevách, namáha pečeň, prekysľuje.

Sója – už v malom množstve blokuje štítnu žľazu, u malých detí spôsobuje hormonálnu nerovnováhu.

Biela múka – Okrem energie nedodáva do tela takmer nič, práve naopak, odoberá z tela cenné minerály a namáha pankreas, pretože má oveľa vyšší glykemický index ako celozrnná múka. Hlienotvorná potravina.

Margaríny – nebezpečná, umelo vytvorená "potravina" štruktúrou podobná umelej hmote. Jedna z hlavných príčin cukrovky a mnohých závažných civilizačných chorôb.

Umelé sladidlá – veľmi nebezpečné, niektoré až karcinogénne látky. Umelo vytvorené, preukázané nespočetné množstvo nežiadúcich vedľajších účinkov. Veľmi zlý vplyv na pečeň.

Káva – silne prekysľujúca, spôsobuje nadmerné vylučovanie vápnika obličkami, obsahuje dráždivé kyseliny a rakovinotvorný 3,4 – benpyrén.

Soľ - nadbytočná soľ spôsobuje zvýšené vylučovanie vápnika obličkami

 

Prečo zaradiť do jedálneho lístka:

 

Chlorella – magnet na toxíny, dokáže na seba naviazať všetky nebezpečné látky a odvádza ich z tela von. Zároveň je zdrojom tisícok vitálnych látok. Zásadotvorná, protirakovinová, protiplesňová, vitalizujúca. Výrazne posilňuje imunitný systém. Preukázaný vplyv na regeneráciu pečene a celého organizmu.

Spirulina – Obsahuje viac ako 4000 vitálnych látok v neuveriteľnej koncentrácii – 1g spiruliny je svojou výživnou hodnotou prirovnávaný k 1kg zeleniny. Zásadotvorná, vitalizujúca. Výrazný vplyv na imunitný systém. Regeneruje celé telo.

Kelp - najdôležitejší prírodný zdroj jódu, ktorý je nevyhnutný pre štítnu žľazu. Dobre pracujúca štítna žľaza je pri liečení osteoporózy nevyhnutná. Ak máte problém so štítnou žľazou, dajte mi vedieť. Upozornenie: Neužívať pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy - hypertyreóze!

Vitamín B3 (niacín) - zrýchľuje vylučovanie toxických látok z tela. Začínajte na 1 x 500 mg denne a aj to radšej rozdeľte na dve polovice a užite ich oddelene. Postupne pridávajte dávky na 2 - 3 x 500 mg denne.

Probiotiká – zdravá črevná mikroflóra je nevyhnutná pre uzdravenie sa z akejkoľvek choroby. Upravenie trávenia, lepšie vstrebávanie dôležitých vitálnych látok, zvýšenie imunity, vplyv na všetky orgány včetne pankreasu.

Zelený čaj – obsahuje dôležité antioxidanty. Nepiť počas tehotenstva!

Kotvičník Zemný (Tribulus Terrestris) - u žien výrazne zvyšuje hladinu estrogénu. Rokmi hladina tohto hormónu klesá, čo má výrazný vplyv na odvápňovanie kostí a vznik osteoporózy. Vplyv Kotvičníka na hormonálnu sústavu je tak výrazný, že v niektorých prípadoch môže dôjsť k znovuobnoveniu menzesu. U mužov zvyšuje hladinu testosterónu až o 30%. Užívanie Kotvičníka nieje vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, a pre mužov s vážnym ochorením prostaty.

Vitamín C – nevyhnutný na fungovanie každej bunky v tele, dôležitý aj pri budovaní kostí, zvyšuje imunitu.

Zázvor – silne protizápalový a antibakteriálny, podporuje trávenie a krvný obeh, posilňuje imunitu, zahrieva, vitalizuje, detoxikuje. Nepoužívať pri žlčníkových kameňoch.

Škorica – silne protizápalová, antibakteriálna a antiparazitná, vedecké testy zamerané na likvidáciu zdraviu škodlivých baktérií potvrdili vyššiu účinnosť škoricovej silice ako liekov na to určených.

Mäta Pieporná, bazalka, oregano, klinček, fenikel, aníz, čierny oriešok – hojne užívať, protiparazitný účinok.

Celozrnné potraviny – zdroj dôležitých vitamínov, minerálov, stopových prvkov a vlákniny. Vláknina urýchľuje prechod potravy črevami, čím zamedzíme zahnívaniu a vzniku toxínov.

Otruby – koncentrovaný zdroj vlákniny a ďalších dôležitých látok, medzi inými aj Beta-Glukánu, ktorý výrazne stimuluje imunitný systém. Správne trávenie, každodenná stolica, výdatný zdroj B-komplexu.

Cesnak – odpradávna považovaný za veľmi liečivý, protirakovinové účinky, prírodné antibiotikum, odstraňuje z organizmu plesne, silný antioxidant, zdroj selénu a vanádu - dôležité minerály.

Cibuľa - zdroj organickej síry, protizápalová.

Ľanový olej – antioxidačný, protirakovinový. Pre výhodný pomer omega 3 a omega 6 mastných kyselín je ideálny pri liečbe zápalov.

Surová zelenina všeobecne – obsahuje množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov, vlákniny a ďalších prospešných fytochemikálií.

Ovocie (akékoľvek, najlepšie drobné bobuľovité) – obsahuje veľké množstvá rôznych protirakovinových fytochemikálií. Konzumovať v malých dávkach, aby sme predišli kvaseniu ovocného cukru v črevách. Vznikal by alkohol a zaťažoval by pečeň.

Goji (Kustovnica Čínska) - plody doslova nabité antioxidantmi a ďalšími veľmi cennými látkami.

Strukoviny – dôležitý zdroj bielkovín v čase keď sa nekonzumujú živočíšne potraviny, veľmi dobrý zdroj vlákniny a minerálov. Dôležitý je postup pri varení. Zo strukovín potrebujeme odstrániť fytáty, ktoré blokujú vstrebávanie niektorých potrebných látok. To docielime tak, že po 5 - 10 minútach varenia strukovín vylejeme vodu (spolu s ňou aj vyvarené fytáty) a pokračujeme vo varení v čistej vode.

Vlašské orechy - zdroj dôležitých látok, medzi inými aj koenzýmu Q10.

Stévia - prírodná náhrada za cukor a umelé sladidlá, zlepšuje trávenie, upokojuje žalúdok.

Čerstvé živé klíčky – zdroj veľkého množstva vitamínov, minerálov, enzýmov, antioxidantov a ďalších pre telo potrebných vitálnych látok.

Sušené pšeničné klíčky - Vynikajúci zdroj vitamínov skupiny B, vitamínu E a množstva minerálnych látok.

Praslička Roľná – protizápalová, silne protirakovinová. Stimuluje obličky, urýchľuje vylučovanie toxínov.

Voda - dostatočné množstvo kvalitnej pitnej vody je počas liečby nevyhnutnosťou. Náprava trávenia, detoxikácia, vstrebávanie vo vode rozpustných vitamínov.

 

Recepty a rady:


Príprava Zeleného čaju:
S cca 3 dcl. zovretej vody zaliať 1 lyžičku Stévie, po cca dvoch minútach, keď teplota vody klesne na cca 80°C pridať 2 - 3 lyžičky čajových lístkov a trochu šťavy z citrónu, ktorá spôsobuje lepšie vylúhovanie dôležitých látok zo zeleného čaju. Nechať vylúhovať. Až po vychladnutí na teplotu tela pridať do pohára čajovú lyžičku škorice. Robte si vždy čerstvý čaj a hneď ho aj vypite.

 

Príprava čaju z Kotvičníka Zemného:

Kvôli lepšiemu vylúhovaniu je vhodné rozmixovať sušenú vňať Kotvičníka na prášok, napr. v mixéri na kávu. Dávka na jeden čaj1 - 1,5 g prášku zaliať s cca 3 dcl. vriacej vody a nechať vylúhovať. Vypiť aj s usadeninou. Po dvoch mesiacoch užívania odporúčam mesiac pauzu.

Príprava čaju z Prasličky Roľnej:
Do cca 1 - 1,5 litra vody pridať hrsť Prasličky Roľnej a pod pokrievkou doviesť k varu. Keď začne voda vrieť, stíšime plyn a len dovárame cca 1 hodinu. Užívať podľa programu. Ak sa vám občas stane, že vám na konci dňa zostane viac prasličkového vývaru, môžete ho použiť do teplého kúpeľa. Počas kúpeľa a po kúpeli počítajte s niekoľkominútovým silným potením.

Príprava sirupu z Prasličky Roľnej:
Do cca 3 litrov vody pridať aspoň 100 kusov Prasličky Roľnej a pod pokrievkou variť na miernom ohni 3 hodiny. Vedľa na sporáku zatiaľ ohrievať 2 litre 100%-nej jablkovej šťavy tak, aby sa z nej odparovala voda. Keď zostane cca 2 deci jablkovej šťavy, odstaviť zo sporáka. (v obchodoch so zdravou výživou je možné kúpiť aj hotový koncentrát jablkovej šťavy. Nemusíte potom doma odparovať jablkovú šťavu) Po troch hodinách vybrať Prasličku a do prasličkového vývaru vliať jablkový koncentrát. Na slabom ohni odparujeme až kým nám nezostane cca 2 deci sirupu. Hotový sirup skladujeme v chladničke. Pijeme namiesto prasličkového čaju. Dávkovanie: cca 2 - 3 čajové lyžičky zmiešať s vodou a vypiť.

 

Príprava nápoja Cal-Mag:

Pol čajovej lyžičky prášku rozmiešať vo vode teploty tela, pridať polievkovú lyžicu čerstvej citrónovej šťavy, alebo lyžičku jablčného octu a vypiť.

 

Čo čím nahradiť:
cukor - ovocie, slady (jačmenný, pšeničný, ryžový, kukuričný...), melasa, med, sirup z agávy...(všetko s mierou)

Biela múka - celozrnná múka, najlepšie špaldová

Umelé sladidlá - rastlinka Stévia

Komerčná vegeta - Solčanka, bylinky

Soľ, ocot - UME ocot (má výraznú slano-kyslú chuť)

Voda z vodovodu - filtrovaná voda, alebo Korytnická dojčenská pramenitá voda

 

Aloe Vera

Asi ste si všimli, Aloe Vera nebolo do programu zaradené. Nezaradil som ho z jednoduchého dôvodu - vzhľadom k cene toho ponúka príliš málo. Koncentrácia účinných látok v 100%-nom géle je len cca 1%, ostatné je voda. Dávať cca 30 € za liter sa mi zdá veľa, hlavne keď si uvedomíme, že na to aby sme pri takejto koncentrácii účinných látok aspoň niečo dosiahli (a to nemám na mysli vyliečenie), museli by sme zvýšiť dávkovanie na cca 4 až 5 dcl. denne, čo by znamenalo mesačnú spotrebu 12 až 15 litrov (360 až 450 €). S takouto sumou už dokážeme zafinancovať kompletne celý program s neporovnateľne vyššou účinnosťou ako by mohlo mať samotné aloe vera.

 

Nezabudnite:

Trávenie začína v ústach. Keď jete, každé sústo žujte dovtedy, kým z neho nemáte jemnú kašičku a kým nieje poriadne premiešané so slinami. Je to veľmi dôležité!


Na záver:
Odpustite všetkým ktorí Vám kedy ublížili, a (aspoň v mysli) požiadajte o odpustenie všetkých ktorím ste ublížili Vy. Vyčistite si “svoj dvor“, svoje svedomie. Je to liečivý proces a tá úľava a zmena vzťahov stojí za to.

 

Prajem vám skoré uzdravenie a život plný života :-)

 

ZDROJ:

http://zakladzdravia.meu.zoznam.sk/osteoporoza/