Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

5.7.2010

 

Decepin - fytoliek

Od 19.6.2010 - podávame Timimu 4 x 3 kvapky - každý deň

 

Tieto kvapky podávame Timurkovi na odporúčanie fytoterapeutky p.Tirpákovej. Vyrába ich Fytoklinika Daniela Zubickeho a sú dostupné len v lekárni v Kyjeve.

Voľný preklad z letáku kvapiek Decepin:

 

DCP - "ditačij cerebralnij paralič" - DMO - chronické ochorenie centrálneho nervového systému. Prejavuje sa paralýzami, parézami, hyperkinézami, rozladením pohybu a psychiky. Využijúc roky skúseností sledovaním a preverovaním lekárskych rastlín, ktoré by mohli pomôcť takým pacientom, vyvinuli sme kvapky Decepin. Tieto kvapky uvoľňujú spazmy, posiľňujú organizmus, podporujú mozgovú činnosť. Pri dlhodobom užívaní sa obnovujú sily, deti začínajú chodiť, rozprávať a sami sa obsluhovať. (fakt je to tak napísané!) Choroba pomaly ustupuje. Zlepšenie takých detí znamená obrovskú radosť rodičov. Decepin je vhodný aj pre pacientov so Sklerózou multiplex. Kvapky majú 30ml.

 

Chorean - fytoliek

Od 19.6.2010 - podávame Timimu 4 x 3 kvapky - každý druhý deň

 

Tieto kvapky podávame Timurkovi na odporúčanie fytoterapeutky p.Tirpákovej. Vyrába ich Fytoklinika Daniela Zubickeho a sú dostupné len v lekárni v Kyjeve.

Voľný preklad z letáku kvapiek Chorean:

Chorea - latinsky "choroba Svätého Víta", ktorá sa objavuje aj u detí. Prejavuje sa kŕčami, poruchou reči, nestabilitou chôdze, poruchou hltania, zlou motorikou končatín, nervozitou, emocionálnymi prejavmi. Pri dlhodobom podávaní Choreanu, nastáva celkové zlepšenie zdravotného stavu. Kvapky majú 30ml.

 

 

2.7.2010

 

Cerebrolysin - aminokyseliny

 

Od 1.6.2010 - Timi dostane 30 injekcií, 2 x týždenne

Od 1.12.2008 - 30.4.2009 - Timi dostal 30 injekcií,  2 x týždenne.

   

Charakteristika: Injekcie na podporu mozgovej činnosti. Viac na: http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/38668/cerebrolysin-inj-10x1-ml-pribalovy-letak-pil.html

Toto je prípravok na predpis od neurológa. Prvý krát sme sa rozhodovali asi mesiac, či začať s podávaním, kvôli rozporuplným názorom. Napokon sme do toho išli a výsledkom sme boli milo prekvapení. Timi je aktívnejší, vnímavejší, viac "rozpráva". Pri pichaní zo začiatku plakal, čiže záchvatoval, ale potom sa už usmieval na sestričku Hedvigu, ktorá bola taká zlatá a chodila Timurkovi pichať injekcie aj k nám domov aby sa tak nebál. 

Aj druhý krát sme sa rozhodovali a oveľa dlhšie. Vlastne ja som vymýšlala, že netreba lebo Timi sa koncom roka pekne zlepšil. Jediný dôvod prečo som súhlasila je ten, že Timimu sa nechce opäť začať "rozprávať" tak to skúsime podporiť. Injekcie chodí Timurkovi pichať k nám domov opäť sestrička Hedviga Domonkošová (ďakujeme) a to tak perfektne, že Timi je úplne v pohode, len sa trošku zamračí a hraje sa ďalej.

 

 

 

23.5.2010Obrázok

 

SEDALIA sirup 

Na radu našej pediatričky, skúšame tento  homeopatický sirup na liečbu ľahkých porúch spánku a prechodnej nervozity. Podáva sa ráno a večer 1 čajovú lyžičku, max. 10 - 14 dní. Zatiaľ ho Timi berie tretí deň a stav je rovnaký, nevie zaspať. Budeme podávať 14 dní a uvidíme.

Aj po užití celého balenia (200ml) sa Timimu spánok nezlepšil. Tak pohľadáme niečo iné.   

 

 

 

1.4.2010Obrázok 

Eskimo kids - omega 3-6-9

Minulého roku sme Timimu podávali "obyčajný" rybí tuk. Teraz skúšame tento sirup, ktorý obsahuje čisto prírodné omega 3-6-9 esenciálne mastné kyseliny s vitamínom D a E. Tieto mastné kyseliny sú potrebné pre normálny mozgový vývin a všeobecný rozvoj u detí. Timimu podávame 1 kávovú lyžičku denne.

 

 

 

 

1.3.2010Obrázok 

Imunoglukán sirup

Keďže Timi mal "zlú" zimu nasadila som mu "aktívne glukány", ktoré obsahuje tento sirup. Glukány, jednoducho povedané, aktivizujú činnosť imunitných buniek. Sirup sa užíva pri prevencii voči chrípke a nachladeniu, ako podpora pri liečbe antibiotikami, znižuje opakované vírusové ochorenia, zmierňuje a skracuje priebeh ochorenia. Timi bral sirup dva mesiace, 5ml 1 x denne.     

  

 

 

30.1.2010 

 

Lotosový koreň Obrázok

Tak toto nám poradila Dr. Sabová, ku ktorej chodíme na SKENAR. Je to lotosový koreň v prášku, ktorý podporuje odhlienenie pľúc a dýchacích ciest. Príprava je veľmi jednoduchá, 1 čajovú lyžičku, zalejem 1/2l vriacej vody, nechám 5 min. vyluhovať a počas dňa to dávam Timimu piť. Kúpila som to v bioobchode.

 

 

 

 

 

 

Probiotika Obrázok

 

Keďže Timi berie antibiotiká, nasadila som mu probiotika, teraz skúšame kvapky BioGaia. Obsahujú živé, aktívne baktérie Lactobacillus. Sú vhodné aj pre malé deti a neobsahujú žiadne konzervačné látky. Stačí päť kvapiek denne.  

 

 Obrázok

Preventívne som dávala Timimu probiotika Infants Dophilus plus. Tieto sú v prášku a  vydržali nám veľmi dlho. Obsahujú 6 miliárd živých baktérií, okrem Lactobacillus, obsahujú aj Bifidobacterium. 

 

 

 

 

 

 

Echinacea kvapky Obrázok

Keď je Timi chorý alebo prechladený, dávam mu bylinné kvapky Echinacea, dávkovanie: 3 x 10 kvapiek. Podľa odporúčania p. Kolára, ktorý sa zaoberá prírodnou liečbou, sú najlepšie od Dr. Theissa. Na prevenciu stačí 3 x 3 kvapky. Tieto kvapky užívam aj ja, keď som prechladená, naposledy som sa aj vďaka nim vyhla antibiotikam. Užívala som 5 kvapiek každú 1/4 hodinu až do celkového vyliečenia. Túto radu (a veľa iných dobrých) mám z knihy "Lexikon zdraví" od M. Kolára.    

 

 

 

 

1.10.2009

Prípravky OLIMPIQ stemXcellObrázok

Výrobok obsahuje dve balenia. Jedno na obnovu a rast kmeňových buniek, druhé na ochranu a podporu existujúcich kmeňových buniek 

Od 1.10.2009 - opäť podávame Timimu po jednej tobolke z každého balenia. 

Od 9.6.2008 - 1.12.2008sme Timimu podávali z každého balenia po 1 tobolke. 

Charakteristika prípravkov: Sú to prípravky na čisto prírodnej báze, neobsahujú liečivá, aj preto su predávané ako doplnok výživy. Obsahujú látky, ktoré sú vo väčšine prípadov súčasťou stravy len sú v špeciálnom pomere. Ich súčasťou sú aj modré morské riasy /kanadské/ u ktorých bol už dávnejšie preukázaný efekt zvyšovania počtu kmeňových buniek. Pri pokusoch bolo zistené, že podávanie prípravku malo za efekt zvýšenie počtu vlastných dospelých kmeňových buniek pokusných osôb, kontrolnými odbermi krvi a počítaním kmeňových buniek. Je to maďarský vynález, vyvinutý lekármi na univerzitách v Egri a Szegede....

Náš názor: Timi ich toleroval dobre, veľká nevýhoda bola, že sa nám z nich upchával PEG, pretože obsahujú rozdrvené morské riasy a tie sa rozmixovať poriadne nedali, dokonca sme skončili s upchatým PEGom aj na ARE. Nevieme zhodnotiť účinky, nakoľko pri takých prípravkoch je odporúčané dlhodobé používanie. Prestali sme ich Timimu dávať z jedného dôvodu. Neurológ mu predpísal injekcie Cerebrolysin a nechceme miešať dva rôzne produkty. Určite sa k nim v blízkej dobe vrátime, tieto prípravky majú našu dôveru (vyvinuli ich lekári, objednávajú sa priamo od distribútora, stáli zákazníci majú zľavy).  

1.10.2009 - Prípravky objednávame cez stránku www.ossejt-terapia.hu

Najvýhodnejšie je 60 tabl.balenie. Cena jedného dvojbalenia je 40.300 forintov.

 

 

 

 27.7.2009

Fosfoser Memory Obrázok 

 

Od 27.7.2009 -  Timi dostáva 1 tobolku denne (ráno)

Od 1.8.2008 - 31.10.2008 - Timi dostával 1/2 tobolky denne. 

 

Charakteristika: Produkt obsahuje látku fosfolipid fosfatidylserín získaný zo sóje. Táto látka má kladný vplyv na zlepšenie mozgovej činnosti, pamäte, ovplyvňuje nervový systém a schopnosť koncentrácie. Regeneruje mozgové bunky.

Náš názor: Opäť sme sa vrátili k podávaniu tohto prípravku a vďaka jednej šikovnej mamičke sme ho objednali cez ich vlastnú stránku a čuduj sa svete je o polovicu lacnejší ako na Slovensku!

Pri podávaní v r.2008 sme si všimli, že Timi sa snažil viac "rozprávať" bol aktívnejší a čulejší. Nevýhodou bola vysoká cena (45tab. stál 2350,-Sk) www.finclub.sk. V tom čase sme prestali s Fosfoserom hlavne z dôvodu podávania injekcií Cerebrolysin.

27.7.2009 - prípravky objednávame cez stránku http://www.beonel.com/ 

Najvýhodnejšie je 90 tabl. balenie. Cena je 35,20 + 8 poštovné, čiže 43,20 Eur.

(Pre porovnanie, cez Finclub, ktorý sú predajcovia týchto výrobkov v SR, stojí ten istý výrobok 87 Eur! aj to musíte byť ich členom)

 

 

 

 

 1.5.2009

Ježibaba guľatohlavá - http://www.evawellness.sk/

 

Od 1.5.2009 - Timimu podávame 2 x denne 3 kvapky

 

Charakteristika: Pomáha liečiť svalové atrofie, periférne obrny, zápaly nervov, rôzne neuralgie a poruchy vedenia vzruchov nervovými vláknami, uplatní sa pri obrnách a ťažších úrazoch, zápaloch miechy. Stimuluje srdcový sval. Užíva sa pre podporu a obnovu činnosti nervových a mozgových centier.

Náš názor: Tak ako predchádzajúci prípravok aj tento nám odporučil p. Kolár. Je to bylinná tinktúra, ktorá obsahuje aj alkohol, preto zvažujeme dlhšie podávanie Timimu. 

 

 

10.4.2009

HERICIUM-MRL-korálovec ježatý Obrázok

 

Od 10.4.2009 - 31.10.2009 -  Timi dostával 2gr./denne

 

Charakteristika: Jemná mletá biomasa vzácnej jedlej huby, používanej v čínskej medicíne v ktorej sú zastúpené všetky základné aminokyseliny, polysacharidy, bielkoviny a minerálne látky. Posiluje nervový systém, posiluje imunitný systém, priaznivo pôsobí na tráviaci trakt. V roku 2008 sa japonským vedcom podarilo potvrdiť stimuláciu rastu nervových buniek.     

Náš názor: Tento prípravok sme sa rozhodli podávať na odporúčanie Martina Kolára, ktorý aktívne pôsobí v oblasti prírodnej liečby - naturopatie. Zatiaľ nevidíme výrazné zlepšenie Timurkových problémov, ale určite mu tento prípravok podporuje imunitu, Timi nebol vyše roka chorý.    

Prípravok sme objednali cez stránku - http://pragon.cz/houby/hericium.php

 

Cena 250g biomasy, stála 1.850,- Kč.

31.10.2009 - Jedno balenie nám vydržalo 1/2 roka. Dáme si 2-3 mesačnú pauzu a prípravok objednáme opäť.

 

 

 

Horčík, Kalcium, vitamín E, vitamín B

 

Od 10.1.2009 - 21.2.2009 - Mg-375mg, Ca-750mg, vit.E-200mg, vit.B-2tbl 

 

Charakteristika: Túto kombináciu a množstvo odporúča p. Janča (terapeut alternatívnej medicíny, uznávaný v Európe) ako protizáchvatovú liečbu, vhodnú aj pri epilepsii. Toto dávkovanie (rozdelené 3 x denne) sa má užívať šesť týždňov v kombinácii s upravenou stravou. Viac v jeho knihe "Zdravé dítě a alternatívní medicína".

Náš názor: Keďže Timimu sme antiepileptika vysadili (záchvatoval aj pri vysokých dávkach a epi nemá) rozhodli sme sa to vyskúšať. Dávky, ktoré uvádzam sú o niečo nižšie ako píše Janča vo svojej knihe. Túto skladbu Timi toleroval dobre a po šiestich týždňoch musíme uznať, že "záchvatov" má menej a sú slabšie, čo nás veľmi teší. Pokračujeme v uvedenej skladbe, ale v polovičnom dávkovaní ďalších osem mesiacov.       

 

 

Produkty Dr. NONA - www.drnona.eu/

 

Od 21.6.2007 - 10.1.2008 -  Timi užíval dva produkty od Dr. Nony na vnútorné použitie, jeden na zlepšenie nervového systému (Yamseen-1/2 tobolky večer) a druhý na celkovú regeneráciu organizmu (Fáza 3 -1/2 tobolky ráno)  a dva krémy, jeden na zvýšenie svalového tonusu (Dynamický krém) a druhý na masáž (Solaris), ktorý používame dodnes. Neskôr sme pridali rybí tuk (Rawseen-1/2 tobolky).

Charakteristika prípravkov: Najdôležitejšou súčasťou všetkých prípravkov je Archebaktéria, získaná z Mŕtveho mora. Archebaktéria - chráni bunkové membrány pred oxidáciou a znižuje ich citlivosť k poškodeniu, pôsobí ako korektor poškodených DNA štruktúr, vnáša informáciu pre obnovu bunky. Je zdrojom biologicky aktívnych látok - bielkoviny vrátane enzýmov, peptidy, aminokyseliny, lipidy...

Náš názor: Timi toleroval prípravky dobre, nemal žiadne tráviace ani iné problémy. Viditeľné účinky neviem posúdiť, nakoľko ich užíval pol roka, ale zdá sa mi, že mu posilnili imunitu. Prípravky sme prestali podávať po prvé preto lebo nás čaká hospitalizácia a po druhé je ich vysoká cena....

Pre doplnenie uvádzam ceny prípravkov, ktoré sme Timimu podávali:

Yamseen - 1115,- Sk

Faza 3 - 1300,- Sk

Ravseen - 1670,- Sk

Dynamický krém - 1115,- Sk

Solaris - telové mlieko - 930,- Sk

Ústna voda - 745,- Sk

Gonseen - čaj - 1115,- Sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Free XEvil Demo can solve 99% types of captcha

(LatonyaAcito, 26. 3. 2018 0:21)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can solve almost any anti-bot CAPTCHA's.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

potrebujem poradit

(Lenka, 21. 8. 2014 13:40)

Dobrý den prosím vás viete mi poradit niečo pre Autistu na ukludnenie prvo sme brali Spitomin 3krat denne 1 a stale bol nervozny teraz mame tretí den liek Atarax berie ho 3krat pol tabletky no zatial nevidim nijake učinky dakujem .

Re: potrebujem poradit

(Timiho mamka, 21. 8. 2014 14:59)

Žiaľ v tom Vám neviem poradiť.

Re: Re: potrebujem poradit

(maria, 28. 10. 2014 10:01)

dobrý deň,
chcela by som pre syna vyskúšať decepin fytoliek. Prosim mohli by ste mi poradiť, ako ho kúpiť?

Re: Re: potrebujem poradit

(Katarina, 23. 3. 2016 12:15)

zdravim prosim vas viete mi poradit ako sa dostat k vapkam depecin uz vyse 2 rokov sa snazime ale marne potrebovali by sme to aj mi pre Jakubka dakujem

Re: Re: potrebujem poradit

(Katarina , 23. 3. 2016 12:18)

ak by ste mi opisala prosim na mail 02katka02@centrum.sk dakujem

Dobrý deň

(Stella, 15. 1. 2015 16:03)

Dobrý deň, prosím Vás potrebovala by som poradiť ohľadom kvapiek Decepin...mohli by ste mi prosím poslať kontakt na p. fytoterapeutku Tirpákovú?Nikto mi o nich nič nevie povedať. Ďakujem a prajem Timurkovi z celého srdiečka veľa zdravia, síl a šťastných, slnečných dní ako aj celej Vašej rodine. Môj e-mail: stella.dz@azet.sk

e-mail

(Maria, 28. 10. 2014 10:03)

maria.vagovicova@centrum.sk

Fosfoser memory

(Petronela, 5. 3. 2014 0:27)

dobry den, prosim vas v akom veku ste zacali s fosfoserom u Timurka a to ako ste mu davali pol tabletky?? nie su to take tekute kapsulky??
a citala som nazor ze fosfoser podla moznosti by sa nemal podavat s antiepileptikami.dakujem
freenet@centrum.sk

Dobry den

(Monika, 16. 11. 2013 21:08)

Dobry den,mohli by ste mi napisat ktory z tychto liekov pomohol Vasmu synovi najviac prosim vas??
My sme brali aj cerebrolysin, cca 30 injekcii, teraz Encephabol a mam doma este aj fosfoser memory, ale syn ma 11 mes. takze cakame.... Prosim Vas Decepin Vam pomohol?? Dalo by sa to este cez Vas objednat, alebo mi neviete povedat kde? dakujem pekne.

Re: Dobry den

(pre Moniku, 19. 11. 2013 21:34)

Dobry deň Monika, nemam na vas email, tak vam odpisujem tu.
Neda sa povedať, ktory pripravok Timimu najviac pomohol. Decepin podla nas nepomohol brali sme ho kratko, takže vam ho už nevieme objednať.

fosfoser memory

(Mili, 29. 11. 2012 10:30)

Dobrý deň,
môžem sa spýtať - tie kapsule fosfoser memory ste dávali Vášmu Timkovi, ked nemal ešte ani 3 roky? Môžu sa užívať aj u mladší detí? Ja uvažujem o ich podávaní u 1,5 ročného dieťaťa.
Ďakujem za odpoveď.

Re: fosfoser memory

(pre Mili, 29. 11. 2012 14:48)

Dobry deň, ano davali sme ich timimu aj ked nemal ešte tri roky. Radili sme sa s jednym českym neurologom a on nam povedal, že je to OK. Môžete začať len s polovicou a ked to bude tolerovať, tak po čase skuste celu. Renata

Re: Re: fosfoser memory

(Mili, 29. 11. 2012 20:17)

Pani Renata,
ešte raz ďakujem veľmi pekne za promptnú odpoveď .

Decepin kvapky

(Karolína, 6. 11. 2012 20:10)

Dobrý večer. Snažili sme sa objednať Decepin kvapky (na odporúčania našej známej doktorky) priamo cez stránku, no žiadna reakcia. Prosím Vás, koľko stoja Decepin kvapky? Dalo by sa ich objednať cez Vás? Prosím, dajte mi vedieť. Ďakujem. Moja adresa: kaja.hudakova@gmail.com

pre Janku

(Timurkova mama, 1. 12. 2010 18:30)

Janka, dakujeme za pekne prianie a nemusite sa obavat, po prve tieto pripravky nie su lieky a po druhe, neberie ich vsetky naraz. Ja som aj pisala ku kazdemu pripravku obdobie kedy sme mu ich podavali, momentalne berie len tie fytokvapky a nejake vitaminy :))

lieky

(jana, 1. 12. 2010 12:50)

Timi je zlatý chlapček prajem vám aj jemu šťastný život ale dosť ma však vydesilo množstvo liekov ktoré dostáva ja viem že bez niektorých to nejde ale toto mi pripadá až príliš...

kvapky

(Timurkova mama, 7. 11. 2010 18:22)

Mamicky, ak mate zaujem o kvapky, napiste mi priamo na mail: renatamegy@gmail.com lebo na tejto stranke vidim len odkaz, ale neviem vam odpisat spat.

pre Katku...

(Timurkova mama, 27. 10. 2010 19:36)

Katka, nemam na vas spatny kontakt, tak vam odpoviem len cez odkazy.
Co sa tyka podpory reci, tak nie je na to konkretny pripravok, ale mohol by pomoct Fosfoser memory, ktory spominam vyssie, injekcie Cerebrolyzin, tie su na predpis od neurologa a myslim, ze niektori rodicia podavaju detom aj Nootropil. Skuste este nieco pohladat na nete, viac vam poradit neviem. Renata

prosba opomoc

(katka, 27. 10. 2010 13:59)

dobry den mam dcerku ktora nevie rozpravat pytam sa vasaby ste mi poradili ake lieky su dobre a podporu reci dakujem