Choď na obsah Choď na menu
 


Hyperbarická kyslíková terapia

25. 5. 2011

 

Obrázok

Terapia v hyperbarickej komore je jednoduchý, neinvazívny a bezbolestný spôsob liečby.

 

Pôsobením tlaku a vdychovaním čistého kyslíka sa dosiahne väčší prísun kyslíka do buniek, čo urýchli regeneráciu organizmu.
 

 

Obrázok

 

Nás zaujalo, že zlepšenie zdravotného stavu sa dá dosiahnuť aj pri chronických ochoreniach a mozgových príhodách.

 

Táto komora je výnimočná tým, že do nej môže ísť aj rodič s dieťaťom, je celá presklenná  a dokonca v nej hrá rádio .

 

Obrázok Komora sa nachádza v hyperbarickom centre v Košiciach. Viem o nej už dlhší čas, ale keďže sa nemôže do nej vziať nič elektrické ani na batérie, nebolo to pre nás vhodné lebo Timiho sme ešte nedávno dosť často odsávali aj jeho "záchvaty" boli častejšie a nevedeli sme si predstaviť ako by sme tam vydržali zavretí 90 min, toľko trvá jedna expozícia. Počas nej sa komora natlakuje, cca 10min. vtedy mi trošku hučí v ušiach, ale Timi je v pohode. Nasleduje samotná liečba 60 min. počas ktorej dýchame 100% kyslík pri tlaku 2 atmosfér. Posledných cca 10min. sa komora vypúšťa. 

 

Timi to na naše veľké prekvapenie znáša perfektne (lepšie ako ja, mne je tam príliš dlho), máme zo sebou svoje obľúbené kartičky, tak to celkom zbehne. Ku koncu už je v komore dosť vlhko a Timi je celý spotený a zaslinený .

 

Zatiaľ máme za sebou 8 expozícií a keď sa vrátime z dovolenky, budeme pokračovať. No musím napísať, že Timi sa posledné dni pekne rozkecal, čo pripisujeme práve komore .

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

odpoveď pre Michala

(Timiho mamka, 26. 6. 2014 13:34)

Keďže ste nenechal email, odpisujem Vám tu...
Do komory sme chodili v Košiciach, ale boli sme asi len 10x. Tak ako píšete, aj my sme mali to podozrenie ohľadom kyslíka, okrem toho doktor aj sestrička nám dosť nevhodne a vyhýbavo odpovedali na otázky ohľadom koncentrácie kyslíka a naozaj ten vzduch v komore bol ku koncu až nedýchateľný, čo som nechápala ako je to možné, ak tam je 100% kyslíka... takže skúste a urobte si názor sami...

HBO Košice

(Michal , 26. 6. 2014 10:17)

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či ste chodili do hyperebarickej komory v Košiciach a ako ste boli spokojný. Mám 3,5 ročnú dcérku s ľahšou formou DMO a chcel by som vedieť, či to teda zaberalo lebo som sa dočítal v diskusiách, že niektorí ľudia mali podozrenie, či sa do komory púšťa naozaj cca 95% kyslík. My sme boli s malou v komore v Adeli v Piešťanoch ale tam nezniesla kyslíkovú helmu a ani masku ale zaujala ma práve táto menšia komora. Ďakujem.

pre Martinu

(Timurkova mama, 24. 7. 2011 21:56)

Martina, napiste mi na mail, lebo vam neviem odpovedat...
Daj si www.hyperbarickecentrum.sk a tam najdes vsetky informacie o komore.
Dakujeme za pochvalu, aj vam prajeme vela zdravia a uspechov, kludne mi napis na mail...

info

(Martina, 17. 7. 2011 21:02)

Ahoj ja som rozmyslal ze vyskusam komoru ale neurolog ma odradil ze tam deti mozu dostat zachvat alebo su uplne nezvladnutelny..Kde konkretne je to v KE.Moj maly je predcasne narodeny v 26tt a 86 dni bol na UPV zostava v motorike..vlastne vo vsetkom.
a chcem ti napisat ze si uzasna mama a Timurko je nadherny chlapcek vela zdravia a sil do dalsieho boja

slniečko Timi

(Lydka, 2. 6. 2011 21:02)

Reni.....ste úúúžasní.....obaja...cmuk, cmuk, cmuk

Timurko

(Monika, 1. 6. 2011 13:48)

Ahojte,chcela by som sa informovať bližšie o tejto terapií nakolko mám syna ktory má diagnost.DMO,a chcely by sme vyskušať aj tuto formu terapie.Dakujem Monika moja email:moleno2705@azet.sk

pre Silvu...

(Timurkova mama, 29. 5. 2011 16:56)

Ano, vacsina su take male, ale v tomto centre je aj tato vacsia komora, kde si mensie dieta moze aj posediet a tym, ze je presklenna, tak ten priestor vnutri sa zda dost velky:))

Uzas

(Silva a Tominko, 26. 5. 2011 7:13)

Ja si vzdy pod hyperbarickou pro jednu osobu(treba i s doprovodem) predstavvala uzavrenou neprusvitnou rakev. Super, ze takto muzete videt i okoli. :-) Neboli Timurka usi? Drzim pesti.