Choď na obsah Choď na menu
 


Neurokineziterapia

25. 5. 2011

 

Obrázok

Neurokineziterapia je neinvazívna terapia pohybom, využívajúca súbor špeciálnych cvičení, pozícií, polôh adresne vplývajúcich na mozgové a miešne nervové štruktúry. V rámci neurokineziterapie sú vypracované a niekoľkoročnými výskumami overené cvičenia, adresne pôsobiace na reguláciu svalového napätia u svalov šije, pliec a celého ramenného 04052011468.jpgpletenca, svalov artikulačných orgánov a diafragmálneho dýchania ako aj svalstva chrbta, hrudníka, brucha a dolných končatín. Neurokineziterapia obsahuje aj postupy zlepšujúce funkčnosť kĺbov a šliach. Cvičením je možné „blokovať“ účinky patologických reflexov a synergií, typické pre poškodenie psychomotorickej sféry u detí s DMO, mentálnym 04052011469.jpgpostihnutím a celkovo s poškodeniami CNS.

 

Výsledky  dosahované pri neurokineziterapii:

vyrovnanie svalového napätia,

tlmenie a postupné odstránenie kontraktúr,

tlmenie a postupné odstránenie hyperkinéz,

26102011672.jpgpostupná korekcia (náprava) telesných deformít,

harmonizácia koordinácie pohybov,

korekcia a postupná normalizácia pohybového vývinu,

zlepšenie fyziologického dýchania a prijímania potravy,

zlepšenie motorickej stránky aktívnej reči,

potlačenie nadmerného slinenia (salivácie),

stimulácia psychického a mentálneho vývinu.

 

 

28022012742.jpgVeľký rozsah fyziologického pôsobenia postupov a princípov neurokineziterapie dovoľuje primeranou intenzitou zasahovať do znovuobnovenia neuromotorických dráh a spojov v mozgu pri ich narušení. Preto je pri  terapii detí s DMO alebo s inými diagnózami poškodenia CNS dôležitý komplexne pôsobiaci súbor cvičení s možnosťou variácií a úprav podľa individuálnych potrieb dieťaťa. Požiadavka mnohonásobného opakovania cvičení zabezpečuje fungovanie dôležitého mechanizmu narúšania kontraktúr  a vyhasínania patologických reflexov.

 

V rámci neurokineziterapie sú rozpracované aj špecifické postupy hipoterapie a špecifické postupy delfinoterapie.

 

Náš názor:

 

Na túto terapiu chodíme s Timim od apríla 2011 raz týždenne, okrem leta, keď sme vegetili. Toto cvičenie sa Timimu páči, rád tam chodí a čo je super cvičia s ním dvaja až traja terapeuti. Pri každom cviku dohliadajú na správne držanie tela a správne vykonanie cvikov v celom rozsahu. Precvičujú sa hlavne veľké svalové partie, drepy, brušáky, kliky atď....

 

Cvičiť chodíme ku Mgr. Evke Hankovej k nám do Košíc.

 

Videá ako Timi cvičí si môžete pozrieť tu...

 

     

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dakujem

(Sylvia Dundekova, 23. 12. 2011 21:06)

Dakujem za odpoved, ked uz viem meno, tak som nasla na nete aj kontakt na danu pani. Krasne sviatky plne pohody a radosti.

pre Sylviu

(Timurkova mama, 22. 12. 2011 9:06)

Neviem kde vsade cvicia podla Smoljaninova, my chodime do Kosic ku Evke Hankovej, ak by ste chceli kontakt, kludne mi zavolajte a dam vam ho.

kam za neurokineziterapiou?

(Sylvia Dundekova, 21. 12. 2011 22:41)

Dobry vecer, nevedeli by ste mi poradit kde na SR robia neurokineziterapiu podla Smoljaninova? Vsetky odkazy na nete, ktore sme nasli, su nefunkcne. Vopred dakujem za odpoved.