Choď na obsah Choď na menu
 


Nitková akupunktúra

30. 9. 2009

  

Nitková akupunktúra (Budapešť)  

 

Od 6.5.2009 do 30.9.2009 - Timi absolvoval túto terapiu raz mesačne - 5 krát.

 

Charakteristika: Nitková akupunktúra je ďalším vývojom akupunktúrnej techniky a je to zmes tradičnej a modernej liečby. Rozpustný katgutový materiál (osobitným spôsobom upravené vstrebateľné vlákno používané na zašívanie operačných rán) sa vkladá do vybraných bodových kanálov pomocou ihlového nástroja. Vložená nitka potom nepretržite 2 až 3 týždne stimuluje akupunktúrne body na tele. Oproti tradičnej akupunktúre, kde je efektívny čas 30 minú, respektíve hodina, táto nová akupunktúrna metóda predĺži obdobie pôsobenia na niekoľko týždňov. Dieťa pri nej nemusí pokojne ležať s ihlami v tele, keďže pri tejto technike sa robia len vpichy.

 

Obrázok Na začiatku nám doktorka povedala, čo je možné pomôcť akupunktúrou a to je zlepšenie pravej ruky (je spastická) svýšenie svalového tonusu (Timi je hypotonický) a zlepšenie mentálnej stránky (vnímanie, reč). Upozornila nás, že nedostatočné dýchanie nie je možné akupunktúrou zlepšiť.

Pri napichnutí Timi plače, čiže má záchvat, ale mám ho na rukách, takže nie je to až také hrozné. Hneď potom sa ukľudní.Obrázok

12.8.2009

Timi už absolvoval tri aplikácie nitkovej akupunktúry a najväčšie zlepšenie vidíme v jeho pravej ruke, ktorú viac otvára (často ju má uzavretú v  päsť) vystiera ju a začal sa s ňou naťahovať po ľavej nohe,  motoricky je tiež lepší, robí rýchlejšie a prudšie pohyby. Ale nemôžeme to pripísať len akupunktúre, pretože s ním pravidelne cvičíme Bobatha. Na prvej fotke je panák, ktorý nás víta pri vstupe do ambulancie akupunktúry, na druhej fotke sú miesta po vpichoch na pravej Timurkovej ruke.

Na nitkovú akupunktúru chodíme do centra, ktoré je uvedené na tejto webstránke  www.yamamoto.hu a cena jednej aplikácie, stojí 10.000,- forintov.

 

30.9.2009

30.9.2009 sme boli na akupunktúre piaty krát a pravdepodobne posledný. Dôvod nášho rozhodnutia je hlavne kvoli prístupu doktorky z ktorej máme pocit, že to robí dosť povrchne. Na pacienta má veľmi krátky čas, Timiho len napichne, nás sa opýta, ktoré body mu pichala naposledy, nič si nezapisuje, neporovnáva jeho stav. Zo slušnosti sa opýta ako sa máme, ale odpoveď už nepočúva.

Ďalší dôvod je, že po štvrtej a piatej aplikácií sme už nevideli u Timiho výrazné pokroky.

Posledný dôvod je terapia SKENAR, ktorú sme začali od 19.10.2009 absolvovať a okrem úžasného prístupu doktorky Sabovej, vidíme aj lepšie výsledky.