Choď na obsah Choď na menu
 


terapia TheraSuit

Timi absolvoval ďalší intenzívny TheraSuit program

 

Jún 2013

Aj napriek tomu, že Timi cvičí v našom vlastnom Centre, intenzívny program TheraSuit absolvuje tak ako sa to odporúča, t.z. pauzu po intenzívnom cvičení má cca 8 - 10 týždňov. Hlavný dôvod je aby sa organizmus dostatočne zregeneroval a aby účinky intenzívneho cvičenia postupne dozneli. Dávame pozor aby sme Timiho neprestimulovali a veľmi dobre si uvedomujeme, že aj tak je všetko v mozgu. Centrálny nervový systém sa postupne regeneruje, nič neurýchlime, ak by sme na neho tlačili, ale práve naopak.

Fotografie z intenzívneho TheraSuit programu nájdete tu ...

Krátke video z nácviku chôdze si môžete pozrieť tu.... 

 

Marec 2013

Od Nového roka sme pridali ďalšie podporné terapie do intenzívnych programov TheraSuit. Deti, ktoré ich absolvujú každý deň počas 3 týždňoch majú viditeľné zlepšenia. Nové terapie, ktoré sme zaradili sú napr. orofaciálna stimulácia a loptičková facilitácia, ktoré aj Timi absolvoval a pekne sa mu zmiernilo slinenie. Keďže z vlastných skúseností viem, že týmto terapiám sa aktívne venuje málokto, som veľmi rada, že naše fyzioterapeutky ich ovládajú a čo je dôležitejšie, tak aj v rehabilitácií používajú.

Fotky z ďalšieho Timiho TheraSuit programu si môžete pozrieť tu...

Video po 3 týždňovej terapii TheraSuit máme tu....

December 2012

V novembri sme sa presťahovali do nových priestorov, ktoré sa mi po dlhom hľadaní podarilo nájsť za pomoci kamarátky Elky Valanskej. Priestory sú komplet zrekonštruované a nachádzajú sa na Cimborkovej 1 v Košiciach a je to krásny štýlový domček so záhradou. Do týchto nových priestorov sme už prišli s našim novým názvom, ktorí vymyslel Timurkov ocko: 

Centrum Liberta

V decembri sa Timi zúčastnil nášho prvého 3 týždňového programu TheraSuit s ďalšími 3 deťmi. TheraSuit program tvrá 3,5 hodiny denne a pozostáva z 1 hod. prípravy, kde majú deti oxygenoterapiu, rašelinovú terapiu, propriostimuláciu. Ďalej pokračuje 2 hod. cvičenie TheraSuit, ktoré pozostáva z cvičenia v klietke, v závese a v pavúku. Na záver je 1/2 hod. masáž.

Fotky si môžete pozrieť tu...

A tu je video z nácviku chôdze v TheraSuit obleku...

 

Október 2012

Dva mesiace každý deň náš fyzioterapeut Lukáš trénoval na Timurkovi všetky techniky, ktoré sa na kurze TheraSuit naučil, vrátane zapínania obleku. S oblekom už síce 1/2 roka pracoval, ale prvé intenzívne programy sme cvičili s Adeli oblekom a ten je podstatne iný ako oblek TheraSuit.

TheraSuit oblek je pevnejší, upínanie má nielen vertikálne, ale aj horizontálne. Má viacero vylepšení oproti Adeli obleku, takže Timi slúžil ako model a Lukáš trénoval. Výhoda pri metóde TheraSuit je aj "klietka" univerzálna cvičebná jednotka, ktorá uľahčuje fyzioterapeutovi prácu a umožňuje mu dať si pacienta do správnych polôh v ktorých môže posilovať končatiny alebo trénovať lozenie, sed, stoj, chôdzu, atď...

Zopár fotiek z unikátnej, zatiaľ jedinej terapie TheraSuit na Slovensku...

 

September 2012

Terapiu TheraSuit som prvý krát uvidela v apríli 2012 na facebookovej stránke sanatória Klimkovice, kde ju uvádzali ako novinku.

Keďže sme v tom čase cvičili len provizórne intenzívne programy, tak táto metóda ma hneď zaujala a začali sme hľadať kurzy, kde by sme mohli dať vyškoliť nášho fyzioterapeuta Lukáša. Najbližšie k Slovensku sa usporiadal kurz na TheraSuit v Aténach.

V septembri 2012 sme už mali ako prvý na Slovensku vyškoleného fyzioterapeuta na metódu TheraSuit. Kurzu sa zúčastnil aj Timurkov ocko, ktorý išiel pôvodne ako tlmočník, ale táto terapia ho tak veľmi zaujala, že si urobil certifikát terapie TheraSuit pre rodičov.

 Viac o terapii TheraSuit si môžete prečítať na našej stránke Centra Liberta.