Choď na obsah Choď na menu
 


VitalStim therapy

5. 11. 2009

 

Terapia VitalStim sa už desaťročia úspešne používa po celej Amerike. Cez ich hlavnú stránku sme žiadali kontakty na terapeutov v Európe. Poslali nám e-mail na stredisko v Stafforde v Anglicku, kam sme poslali popis Timurkovho prípadu. Odpovedali, že VitalStim môžu absolvovať aj deti s tracheostómiou a konkrétne u Timiho podľa zaslanej dokumentácie navrhli 12 sedení.

 

Na internete sme našli samé pozitívne recenzie na túto terapiu. Písali sme si s dvoma mamičkami z Ameriky, ktoré túto terapiu s úspechom postupujú so svojimi deťmi.    

 

Ak nezaberie orofaciálna stimulácia, ktorú s Timim cvičíme, radi by sme túto terapiu behom budúceho roka 2010 absolvovali.

 

Úvodné vyšetrenie stojí 300 libier, jedno sedenie 250 libier x 12 sedení, ktoré nám odporúčajú, to je spolu 3000 libier. K tomu musíme pripočítať cestu, ubytovanie a stravu.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  

Čo je VITALSTIM terapia?

Ide o neuromuskulárnu elektrickú stimuláciu na liečenie dysfágie (poruchy hltania) Svalstvo sa "opätovne učí" pracovať. Terapia je bezpečná a bezbolestná.

Efekt tejto terapie je monitorovaný počas viacročných štúdií podporovaných FDA /food and drug administration/ ktoré preukázali zlepšenie prehĺtacích funkcií. 

   

Ako to funguje?

Elektrická stimulácia je používaná ako pomoc na posilňovanie svalstva aby sa rehabilitovalo prehĺtanie. Terapia sa pravádza 2 - 3 krát za týždeň a trvá 30 - 55 minút.

Na krk sa pripoja elektródy, ktoré vydajú impulzy do svalov. V tom istom čase terapeut cvičí prehĺtanie tzv. aktívnym prehĺtacím cvičením, ktoré zahŕňa prehĺtanie tekutín a jedla.

 

Kto je typický pacient?

 

Pacient s cievnou príhodou a rôznymi neuromuskulárnymi ochoreniami.