Choď na obsah Choď na menu
 


prečo TIMI, n.o.

Nezisková organizácia TIMI, n.o. vznikla 30.11.2010, zápisom do registra neziskových organizácií poskytujúcich všeobecne prospešné služby pod. č. OVVS/27/2010.

Základné údaje:

Názov: TIMI, n.o.

Sídlo: Rožňavská 1, 040 11 Košice

IČO: 45734682

bankové spojenie: 7008539002 / 5600

 

Zakladateľkou neziskovej organizácie TIMI je Renáta Megyešiová, čiže ja.

Neziskovú organizáciu som sa rozhodla založiť hlavne z dôvodu vybudovania regeneračného centra pre zdravotne postihnuté deti.

Áno, viem že je to veľmi odvážny plán, ale v Košiciach takéto zariadenie absentuje a tak ako ja, aj veľa iných rdičov, pobehuje po celom meste, príp. celom Slovensku a hľadá vhodné terapie pre svoje deti. Pravidelne navštevujeme rôznych odborníkov, ako napr. rehabilitačný terapeut, logopéd, špeciálny pedagóg, psychológ.... každý z nich pracuje s dieťaťom a navzájom spolu nekooperujú, keďže každý sedí na inom konci mesta a vytvára dieťaťu program samostatne.

Mojim snom je dať takýchto odborníkov pod jednu strechu, aby s dieťaťom pracovali kompelxne, aby spoluparticipovali na programe, aby spoločne sledovali ako dieťa postupuje, príp. stagnuje a podľa toho upravovali jeho vzdelávací a rehabilitačný program. 

Čo sa týka založenia takého centra, viem, že je to beh na dlhé trate a stále sme v období prípravy projektu, zháňania sponzorov, hľadania priestorov, komunikácie s rôznymi obdorníkmi.

 

Rada by som spomenula činnosť neziskovej organizácie TIMI za rok 2011. 

V marci r. 2011 som začala  organizovať v priestoroch občianskeho združenia Aktívny vozík v Košiciach, za podpory podpredsedníčky združenia Katky Štulrajterovej, terapiu DÉVÉNY. Za touto terapiu sme cestovali s Timim do Miskolca a po dohode s fyzioterapeutkou Anikó, som sa rozhodla osloviť zopár rodičov a terapiu Dévény som organizovala raz týždenne. Po pár týždňoch začal vzrastať záujem rodičov a s Anikó začala k nám z Miskolca cestovať aj Gabi. Po pár mesiacoch pribudli ďalší záujemcovia o terapiu Dévény a začala k nám chodiť aj Csilla, takže som terapiu Dévény organizovala 2 x týždenne, pre cca 20 detí týždenne. 

 Viac o Deveny metode si môžete pozrieť tu...

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Decepin kvapky

(Anežka, 22. 2. 2016 8:53)

Dobrý deň,
chcem Vás veľmi poprosiť o radu, kde sa dá kvapky Decepin zakúpiť (okrem lekárni v Kyjeve). Dajú sa objednať aj prostreníctvom Vás?
Prosím Vás je možné získať na Vás aj telefonocký kontakt? Potrebujem sa s Vami poradiť. Ďakujem vopred za láskavosť.
Pekný deň. Anežka

Decepin

(Monika, 9. 9. 2013 19:03)

Prosim Vas, mohli by ste mi napisat, kolko stoja kvapky decepin? Moj syn ma DMO a chcela som ich skusit... moja mail adresa je monikap78@azet.sk

centrum liberta

(maria, 29. 12. 2012 12:59)

som bola v tom centre a je to tam krasne zariadene sme tam mali akciu zo zdruzenia sbah dielnicky